Четвер, 18.04.2024, 10:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт вихователя Коломієць Світлани Володимирівни

Методична скарбничка

Дошкільний навчальний заклад 
(центр розвитку дитини) № 12 «Джерельце»

Сфера життєдіяльності: «Природа», «Люди», «Культура», «Я сам»

Пріоритетні лінії розвитку: мовленнєвий, пізнавальний, художньо-естетичний, креативний


Конспект 
заняття на тему: 
«Про що шепотіли дерева»



                                                                      Підготувала вихователь
Коломієць Світлана
Володимирівна







м. Біла Церква
2011р.

Програмовий зміст
Фізичний розвиток - удосконалювати координацію основних рухів.

Соціально-моральний розвиток - формувати шанобливе ставлення до природи. Розвивати екологічну свідомість.

Емоційно-ціннісний розвиток - підтримувати у малят позитивні емоції, емоційно сприймати літературні твори, передавати свої враження про вчинки персонажів.

Пізнавальний розвиток - закріпити знання про життя довкілля взимку. 

Мовленнєвий розвиток - учити переказувати твір близько до тексту за опорними сигналами; складати кольорові казки про тварин, утворювати зменшувальні форми назв тварин. Розвивати монологічне мовлення, мовленнєве дихання, уміння говорити чітко. Стимулювати вживання прикметників, порівнянь, повних речень.

Художньо-естетичний розвиток - учити помічати красу природних пейзажів, використовувати різні форми їх відображення.

Креативний розвиток - виховувати бажання брати участь у всіх видах діяльності, розвивати творчий потенціал, логічне мислення. Спостерігати за реальним життям, установлювати причинно-наслідкові зв’язки.

Попередня робота:  спостереження за погодою, станом природи, бесіди; вірші та загадки про зиму Р. Завадович «Падають сніжинки», А. Костецький «Грудень», Л. Глібов «Зимова пісенька», Т.Коломієць «Зимова казка», І. Січовик «Троє ведмежат і зима», Л.Стельмах «Заєць і рак».

Матеріал: лялька-дідусь, білочка, зайчик, вовк, лисиця, хатинка, різнокольорові кубики, кольорова коробочка, з якої виглядають кінці кольорових стрічок, картки із зображенням сім’ї зайця, вовка, лисиці, білки, мишей, картки із опорними сигналами.

Хід заняття

Вихователь:  Прийшла баба Зима 
   Та прийшла не сама – 
      Привела із собою 
   Дідуся з бородою 
Якось узимку прокинувся дідусь раненько 
Умився, вдягнувся, поснідав смачненько. 
На річку зібрався, валянки взув,
Та куди треба йти - забув.
(На стільчику сидить дідусь - іграшка).
Вихователь:  Дідусю! Ти прийшов у дитячий садочок, в групу "Барвінок".
Дідусь заблукав і прийшов до нас, але це дідусь не простий, а казковий, з ним завжди трапляються якісь пригоди:
Жив у світі старий дідусь 
Маленького зросту 
І сміявся старий дідусь 
Надзвичайно просто.
Ха-ха-ха 
та хе-хе-хе, 
хи-хи-хи 
та бух-бух-бух, 
бу-бу-бу 
та бе-бе-бе, 
дінь-дінь-дінь 
та трюх-трюх, 
ги-ги-ги 
та гу-гу-гу, 
го-го-го 
та бах-бах!!!

Дідусь:  - Доброго ранку, діти! 
             -  Як живете? Ось так! - показують великий палець.
             -  Як пливете? Ось так! - показують, як плавають.
             -  А як бігають? Ось так!   - біг на місці.
             -  Дивитесь у далечінь? Ось так! - руки до брів.
             -  Чекаєте обіду? Ось так!   - погладити живіт.
             -  Кажете "Привіт" ? Ось так! - помахати.
             -  Як вранці спите? Ось так!   - скласти руку під щокою,    
                                                                              заплющити очі.
А як пустуєте ? Ось так! - надути щоки і легенько 
                                                            вдарити по них руками.
Вихователь:        Білий сніг пухнастий 
Падає, кружляє 
І на землю тихо 
Стелиться, лягає.
А на дубі високо 
Білочка стрибає.
Білко, білко розкажи 
Білко, білко покажи,
Як знайти стежинку 
В дідову хатинку.
Білка:  Розкажу, якщо похвалите мене!
Вихователь:  Білочка яка? (Швидка, сіренька, рухлива, маленька,  
                         хазяйновита. Білочка запаслива, як хазяйка; швидка, як вітер).
Діти:   Взимку лісом ми бродили 
   Там ми зайчика зустріли.
Вихователь: Зайчик який ? (Білий, пухнастий, довговухий, боязливий, 
                      куцохвостий; білий як сніг.
Діти:     Взимку лісом ми бродили 
    Там ми вовка зустріли.

Вихователь : Вовк який ? (Злий, сірий, зубастий, сердитий, голодний; вовк  
                      злий, як мороз).
Діти:     Взимку лісом ми бродили 
             Там ми лисичку зустріли.
Вихователь : Лисичка яка? (Руда, хитра, хвостата, хижа, красива; лисичка  
                      руда як вогонь).
Вихователь: А ось і хатинка? Хто ж мешкає в хатинці ?
Дидактична гра «Сімейка звірят».
Заєць - зайченятко, зайченя.
Вовк - вовченятко, вовченя.
Лис - лисенятко, лисеня.
Білка - білченятко, білченя.
Мишка - мишенятко, мишеня.
Дідусь: - Ось де жити буду я! Ось де хатка моя!
Вихователь:  Хатинку ми твою знайшли, та про твою пригоду не розповіли:
Одного разу якось взимку під вечір
Дід вдягнувся тепло, узяв собі сокиру на плечі
І рушив у ліс, щоб ялинку знайти,
Але до лісу ж далеченько йти,
Йшов між городами стежкою вузькою
Навіть перелазив через паркани низькі,
Містком дерев'яним через річку пройшов,
Нарешті старий до лісу дійшов!
У лісі зелену красуню-ялинку знайшов.
Зрадів дід, свою гостру сокиру дістав,
Зелену ялинку, красуню лісову рубати почав.
Раптом на галявину вийшов сірий вовчисько 
Лисиця, кабан і навіть полохливий зайчисько 
Усі вони на діда грізно закричали 
На захист лісової красуні стали,
Старий злякався, і ну тікати,
Навіть сокиру свою забув забрати!
Так звірі зелену красуню захистили,
Потім навколо неї хоровод водили 
А дід більше ялинок не рубав,
Він дуже злякався і на все життя запам’ятав.
Не можна знищувати природу
Рубати дерева, тварин вбивати, бруднити воду!
Ти, друже, назавжди запам ’ятай!
Дерев ніколи ти не рубай!
Вихователь:  Треба  ще раз розказати про пригоду, щоб усі її добре  
                      запам’ятали.
                     (Діти переказують твір за опорними сигналами). 
              
                
               
                                                       

Вихователь: Ви, діти, молодці, гарно розповідали! А зараз виконаємо  
                     фізкультхвилинку "Не рубай ялинку!".
                    Фізкультхвилинка "Не рубай ялинку!"
Діти: Ялинка - це дерево вічнозелене.                  - руки в сторони
Несе воно радість для тебе й для мене.                   - руки вперед і назад
Ходімо у бір прогуляємось, друже;                     - крокують 
Повітря приємне й корисне друже. - вдихають повітря
Це хто там сокиру підняв на ялину?                     - виглядають
Як добре: в потрібну ми встигли хвилину,           - руки в боки
Колючу красуню не можна рубати,                      - заперечливо махають
Ялини потрібно нам охороняти!                               головою і пальцем
Вихователь:    Ось ця ялинка, яку ви врятували, але їй дуже холодно. Давайте 
                        зігріємо її, вкриємо сніжком.
Образотворча робота "Холодно взимку маленькій ялинці” за  допомогою зубних щіток. 
Творча гра "Сумна і весела ялинка” – із  рахувальних паличок.
Вихователь:   Ялинку ми врятували. Це добрий вчинок чи поганий? (Добрий).  
                      Так, ви побували в добрій казочці. А ще ви вмієте складати 
                      кольорові казки. 
                      Давайте скажемо:       " Взимку лісом ми бродили
                                                            Там ми кольорову казочку зустріли."
                             (Діти розповідають кольорові казки про тварин).
                                  Орієнтовні казки
У коричневому лісі жив коричневий ведмедик. У нього був коричневий будиночок, а у будиночку коричневі меблі. Коричневий ведмедик читав коричневі казки і смоктав коричневу лапу.
Жив був собі сірий зайчик. Він дуже боявся зими, бо був сірий. Але тільки випав білий пухнастий сніг, зайчик теж став білим. Білими стали дерева і кущі. Білий зайчик перестав боятися, тому що він ховався у білому сніжку.
По зеленому озері плавала зелена жабка. У неї було багато зелених друзів – жабок. Всі вони любили вискакувати на зелений берег, де росла зелена травичка. На зеленому березі зелена жабка ловила зелених комарів і їй було дуже весело.

Вихователь:  В добрій казочці побували, кольорові теж розказали. Тепер  
                      поговоримо про темні і світлі слова.
Д/гра "Темні і світлі слова". (Дитина називає слово і бере чорний чи білий кружечок, кладе в кошик: темний чи світлий).
Орієнтовні слова: 
Темні – ніч, плакати, сумувати, зброя, стріляти, битися, хворіти, буря, хвороба, сльози.
Світлі – день, радіти, радість, сонце, мама, тато, дідусь, бабуся, іграшки.
Вихователь:  Діти, що роблить людину доброю: слова чи справи? А може і  
                      добрі слова і гарні справи? Сьогодні ви робили гарні справи,  
                      тому можете стати на кубики доброти.
                      За добрі вчинки вам добрий сюрприз.
Гра "Отримай нагороду" (Коробочка із сюрпризами на стрічках).
Діти стають на різнокольорові кубики. Потім кожна дитина тягне за кінець стрічки, на другому кінця якої сюрприз.







Використана література:
Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» / Наук. керівник Кононко О.Л. – К; Світич, 2008 – 30 с.
Методичні аспекти реалізації Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» / Наук. керівник Кононко О.Л. – К; Світич, 2009 – 209 с.
Базовий компонент дошкільної освіти в Україні // Дошкільне виховання, - 1999, № 1 с. 6-19.
Мовленнєве спілкування / В.Л.Сухар – Х. ТОВ Видавництво «Ранок» – 2010.
Ігрові заняття з розвитку мовлення / Упоряд. В.Л.Сухар – Х: Ранок – НТ, 2008 - 176 с.
Планування роботи за сферами життєдіяльності 4-5, 5-6 років / Упоряд. В.Л.Сухар, – Х. Видавництво «Ранок», 2010 - 208 с.
Харченко О.  Повчальні казки // О. Харченко  "Зростаємо разом", - 2010.- № 1.- с. 26-27.
Шевцова А. Організація пізнавальної дільності в ДНЗ.-Х. Вид. група "Основа", 2008.- 300 с.
Горошко Н.А. / Зображувальна діяльність у ДНЗ.-Х Вид. група "Основа", 2007.- 208 с.
 Крутій К.Л. Конспекти занять із навчання української мови і розвитку мовлення.-Запоріжжя: Тов "Ліпс" ЛТД, -2007. - 248 с.
Зданевич Л.В.  Розвиток зв’язного мовлення дітей дошкільного віку засобами творів живопису.-Запоріжжя: ТОВ "Ліпс" ЛТД, 2009.- 120 с.
 Збірки журналів "Джміль" за 2009 – 2011 р.р.

Форма входу
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz